27 Nisan 2011

AKINSOFT, Konya Meram Anadolu Lisesi nde

AKIN Yazılım Bilgisayar İth. İhr. San. Tic. Ltd. Şti.

  AKINSOFT Yönetim Kurulu Başkanı, Bilgisayar Yüksek Mühendisi Özgür AKIN, Meram Anadolu Lisesi'nin 6.sını organize ettiği Kariyer Günleri etkinliğine konuşmacı olarak katıldı. Öğrencilerin farklı meslek dallarında ki başarılı insanları tanıması ve gelecekte hangi meslekleri tercih etmeleri gerektiği konusunda rehberlik amacı taşıyan etkinlikte yer alan AKIN, yoğun ilgi gördü.
    Etkinlik öncesi Meram Anadolu Lisesi Müdür Baş Yardımcısı Erdal Sert ile makamında bir süre sohbet eden AKIN, daha sonra etkinliğin yapıldığı konferans salonuna geçti. Konferans salonunu dolduran yüzlerce meraklı öğrenciyi karşısında gören Özgür AKIN " Bu kadar güzel bir topluluk önünde olmak beni heyecanlandırdı" diyerek tüm öğrencilere ilgilerinden dolayı teşekkür etti. Yaşantısından örnekler vererek konuşmasına başlayan AKIN, " Küçük adımlar sizi büyük hedeflere götürür. Size bu işi yapamazsınız diyenlere kulaklarınızı tıkayın ve hedeflerinize ilerleme konusunda kendinize güvenin" dedi.
    AKINSOFT olarak yapılan çalışmalar hakkında bilgilerde veren AKIN, 28 yıllık vizyonlarını belirlediklerini ve sistemli çalışmaları sayesinde birçok projenin süresi gelmeden uygulamaya geçirildiğini söyledi. Uydukent projesinin ve robotik çalışmaların devam ettiğinin altını çizen Özgür AKIN "2015 yılında Konya'da seri robot üretimine geçeceğiz, Konya teknolojiyi alan değil, üreten bir il olacak" dedi. Meram Anadolu Lisesi öğrencilerine tavsiyelerde bulunan AKIN, "Diplomanızda yazan ibareyle, iş yaşantınız paralel olursa kariyerinizde istediğiniz seviyede olur. Hedeflerinize odaklanın ve hem kendinizi hem de çevrenizdekileri geliştirmek için birbirinize destek verin" şeklinde konuştu.
    Öğrencilerin birçok sorusunu da yanıtlayan AKIN'a Meram Anadolu Lisesi Müdür Baş Yardımcısı Erdal Sert, teşekkür plaketi verdi. Öğrencilerin yoğun alkışıyla konferans salonundan ayrılan Özgür AKIN, kendisini çevreleyen öğrencilerle yine sohbet etti ve onların sordukları soruları cevapladıktan sonra okuldan ayrıldı.

AKINSOFT Konya Meram Anadolu Lisesi nde - 1
AKINSOFT Konya Meram Anadolu Lisesi nde - 2
AKINSOFT Konya Meram Anadolu Lisesi nde - 3
AKINSOFT Konya Meram Anadolu Lisesi nde - 4
AKINSOFT Konya Meram Anadolu Lisesi nde - 5
AKINSOFT Konya Meram Anadolu Lisesi nde - 6
AKINSOFT Konya Meram Anadolu Lisesi nde - 7
AKINSOFT Konya Meram Anadolu Lisesi nde - 8
AKINSOFT Konya Meram Anadolu Lisesi nde - 9
AKINSOFT Konya Meram Anadolu Lisesi nde - 10
AKINSOFT Konya Meram Anadolu Lisesi nde - 11