08 Ağustos 2019

İnsansı Robot Mini ADA İstanbul Havalimanında Göreve Başlıyor

AKINSOFT Genel Merkez

Türkiye’nin Yerli Robotik Markası AKINROBOTICS tarafından üretilen ve kamuoyunda büyük ilgi gören yapay zekâya sahip insansı robot Mini ADA, İstanbul Havalimanı’nda göreve başlıyor.
Her yolcuya hizmet verebilmesi için robotlara Türkçe’nin yanında İngilizcedil desteği verecek olan Mini ADA, sisteminde yüklü olan çıkış kapısı, kayıp eşya bürosu, taksi vb. gibi herhangi bir yer veya nokta sorulduğunda anında yön göstererek sesle tarif edebilmekte ve ekranında harita bilgisini göstererek gidilecek noktanın rotasını da çizebilmektedir. Üzerinde bulunan 2 adet stereo mikrofon ile dışarıdan gelen soru ve emirleri yapay zekâda işleyerek elde ettiği bilgileri kullanıcıya ses yoluyla iletmektedir. Mini ADA’nın, üzerinde bulunan barkod okuyucu sistemi ile yolculara tüm uçuş bilgilerini de aktarabilmektedir.
Yaptığı çalışmalarla ülkemizde birçok ilki gerçekleştiren AKINROBOTICS, yüksek teknoloji yolunda hızla ilerlemeyi sürdürürken, geleceğe yönelik yeni projeleri ile bilime ve insanlığa hizmet etmeye devam edecek.

İnsansı Robot Mini ADA İstanbul Havalimanında Göreve Başlıyor - 1