8-9 Ağustos 2019

"Robot Mini ADA İstanbul Havalimanında Göreve Başlıyor" Konulu Basında

"Robot Mini ADA İstanbul Havalimanında Göreve Başlıyor" Konulu Basında Yer Alan Haberler
AKINSOFT Genel Merkez

Türkiye’nin Yerli Robotik Markası AKINROBOTICS, ve da ...

Türkiye’nin Yerli Robotik Markası AKINROBOTICS, tarafından üretilen ve kamuoyunda büyük ilgi gören yapay zekâya sahip insansı robot Mini ADA, İstanbul Havalimanı’nda göreve başlıyor.
Her yolcuya hizmet verebilmesi için robotlara Türkçe’nin yanında İngilizce olarak da dil desteği verecek olan Mini ADA, sisteminde yüklü olan çıkış kapısı, kayıp eşya bürosu, taksi vb. gibi herhangi bir yer veya nokta sorulduğunda anında yön göstererek sesle tarif edebilmekte ve ekranında harita bilgisini göstererek gidilecek noktanın rotasını da çizebilmektedir. Üzerinde bulunan 2 adet stereo mikrofon ile dışarıdan gelen soru ve emirleri yazıya çevirerek yapay zekâda işleyerek elde ettiği bilgileri kullanıcıya ses yoluyla iletmektedir. Mini ADA’nın, üzerinde bulunan barkod okuyucu sistemi ile yolculara tüm uçuş bilgilerini de aktarabilmektedir.
Yaptığı çalışmalarla ülkemizde birçok ilki gerçekleştiren AKINROBOTICS, yüksek teknoloji yolunda hızla ilerlemeyi sürdürürken, geleceğe yönelik yeni projeleri ile bilime ve insanlığa hizmet etmeye devam edecek.